WALL LENK CORDLESS SOLDERING IRON, 30W,
$39.00USD
Precio no incluye IVAWALL LENK CORDLESS SOLDERING IRON, 30W, 1100 DEG F. POINTED TIP, TOOL CAP, SAFETY STAND AND USB CHARGING CABLE INCLUDED.
Modelo: WLQ30SIFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 15
Precio (no incluye IVA):
$39.00USD
Atributos del producto
| Brand | Wall Lenk |
|---|---|
| Item | Soldering iron |
| Cordless | Yes |
| Wattage | 30W |
| Maximum Tip Temperature | 1100 deg F |
| Soldering Tip Style | Pointed |
| Tip Length | 1.56in |
|---|---|
| Tip Diameter | 0.177in |
| Charge Time | 3.5 hours |
| Continuous Working Time | 40 minutes |
| Handle Length | 7.5in |
| Handle Diameter | 1in |
| Handle Material | Polycarbonate |
| Heat Up Time | 12 seconds |
| LED Work Light | Yes |
| Includes | Pointed tip, tool cap, safety stand and usb charging cable |
| Dangerous Goods |
|
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
