FANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MO
$216.00USD
Precio no incluye IVAFANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 9.4 CFM, 24 VDC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 3R, SAFE FOR OUTDOOR USE, 3.62 X 3.62IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 9005 BLACK.
Modelo: FF08D24NN3Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 18
Precio (no incluye IVA):
$216.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fandis |
|---|---|
| Series | Virdis series |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 9.4 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 6.8 CFM |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Power Consumption | 2W |
| Current Draw | 85 mA |
| Electrical Connection | Screwless terminal block |
| Maximum Static Pressure | 28Pa |
| Operating Temperature | 14 to 131 deg F |
| Average Noise Level | 30 dBA |
| NEMA Rating | 3R |
| Application | Safe for outdoor use |
| IP Rating | IP55 |
| Enclosure Cutout | 3.62 x 3.62in |
| Color | RAL 9005 black |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
