STEGO HOSE-PROOF FILTER FAN HOOD, FITS 3
$201.00USD
Precio no incluye IVASTEGO HOSE-PROOF FILTER FAN HOOD, FITS 3.62 X 3.62IN OR 3.82 X 3.82IN FAN CUTOUT, STAINLESS STEEL, SANITARY GASKET, NEMA 4/4X, IP56, FOR INCREASING THE PROTECTION CLASSIFICATION OF STEGO FILTER FAN AND FILTER FAN PLUS FANS AND GRILLES.
Modelo: 086700-00Fecha Entrega:
Viernes, 15 de Mayo de 2026
Unidades Por Llegar: 63
Precio (no incluye IVA):
$201.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Item | Hose-proof filter fan hood |
| Fan Cutout Size | 3.62 x 3.62in or 3.82 x 3.82in |
| Height | 8.42in |
| Width | 7.67in |
| Depth | 1.88in |
| Maximum Covered Area | 5.62 x 5.19in (HxW) |
|---|---|
| Material | Stainless steel |
| Gasket Type | Sanitary |
| NEMA Rating | 4/4X |
| IP Rating | IP56 |
| Application | For increasing the protection classification of Stego Filter Fan and Filter Fan Plus fans and grilles |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
