STEGO FILTER FAN PLUS FPI INTAKE FAN, SI
$117.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN PLUS FPI INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 13 CFM, 24 VDC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 3.62 X 3.62IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018702-30Envío Inmediato.
* Sujeto a disponibilidad de artículos
* Entrega de 2 a 3 días, salvo venta previa.
Precio (no incluye IVA):
$117.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan Plus FPI |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 13 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 9.4 CFM |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Power Consumption | 2.7W |
| Current Draw | 113 mA |
| Electrical Connection | (2) AWG 22 x 11.8in long wires |
| Maximum Static Pressure | 42Pa |
| Operating Temperature Min/Max | -4F/158F |
| Average Noise Level | 49 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 3.62 x 3.62in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
