SJCB-40C-10 > SUNG-IL MACHINERY > SUNG-IL MACHINERY DRIVE COUPLING HUB, JA | SDI STORE
envÍo-gratis
SUNG-IL MACHINERY DRIVE COUPLING HUB, JA
Precio no incluye IVA
SUNG-IL MACHINERY DRIVE COUPLING HUB, JAW TYPE, ALUMINUM ALLOY, CLAMP, SIZE 40, 10MM BORE. FOR USE WITH SJC-40 SERIES SPIDERS.
Modelo: SJCB-40C-10
1 AÑO de Garantía SDI
Fecha Entrega:
Debug Cantidad: "5"
Debug Mensaje: "* En BackOrder"
Debug FechaEmbarque: "Jueves, 11 de Junio de 2026"
Debug Fabricante: "AutomationDirect"
Debug idFabricante: "346"
Debug idProveedor: "106"
* En BackOrder
Jueves, 11 de Junio de 2026
											*** Condición ejecutada: Entró en * En BackOrder + AutomationDirect ***
											*** ocultaCompra:  ***
Unidades Por Llegar: 5
Brand Sung-Il Machinery
Item Drive coupling hub
Coupling Type Jaw type
Material Aluminum alloy
Maximum Angular Misalignment 1.0 degrees
Maximum RPM 8500
Ver más
Attachment Style Clamp
Coupling Size 40
Bore Diameter 10mm
Outside Diameter 40mm