PBC SIMPLICITY SERIES PLAIN BEARING, PTF
$107.00USD
Precio no incluye IVAPBC SIMPLICITY SERIES PLAIN BEARING, PTFE BEARING, 3/4IN INSIDE DIAMETER, 2-1/16IN OVERALL LENGTH, SELF-ALIGNING HOUSING, CLOSED, ANODIZED ALUMINUM, FLANGED, 0.0005IN RUNNING CLEARANCE. FOR USE WITH 3/4IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: SFP12Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 12
Precio (no incluye IVA):
$107.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Plain bearing |
| Series | Simplicity |
| Bearing Material | PTFE |
| Bearing Inside Diameter | 3/4in |
| Overall Length | 2-1/16in |
| Housing Fit | Self-aligning |
|---|---|
| Housing Type | Closed |
| Housing Material | Anodized aluminum |
| Housing Outside Diameter | 1-3/4in |
| Flanged | Yes |
| Square Flange Dimension | 2-3/8in |
| Running Clearance | 0.0005in |
| For Use With | 3/4in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
