SAGINAW PUSHBUTTON ENCLOSURE, 2 HOLES, 3
$248.00USD
Precio no incluye IVASAGINAW PUSHBUTTON ENCLOSURE, 2 HOLES, 30MM, NEMA 4/4X/12/13, 6 X 4 X 5IN (HXWXD), WALL MOUNT, 304 STAINLESS STEEL, #4 BRUSH FINISH, SCREW COVER.
Modelo: SCE-2PBXSSFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 6
Precio (no incluye IVA):
$248.00USD
Atributos del producto
| Brand | Saginaw |
|---|---|
| Item | Pushbutton enclosure |
| Number of Pushbutton Holes | 2 holes |
| Pushbutton Hole Nominal Size | 30mm |
| NEMA Rating | 4/4X/12/13 |
| IP Rating | IP66 |
| Nominal Enclosure Dimensions | 6 x 4 x 5in (HxWxD) |
|---|---|
| Enclosure Height | 6.31in |
| Enclosure Width | 4.31in |
| Enclosure Depth | 4.91in |
| Mounting | Wall |
| Integral Mounting Feet | No |
| Integral Mounting Flange | Yes |
| Dual Access | No |
| Knockouts | No |
| Material | 304 stainless steel |
| Finish | #4 brush |
| Cover Type | Screw cover |
| Additional Information | Extra deep |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
