BUSSMANN MODULAR FUSE BLOCK, ACCEPTS R F
$25.00USD
Precio no incluye IVABUSSMANN MODULAR FUSE BLOCK, ACCEPTS R FUSES, 30A, 250V, 1-POLE, 18-10 AWG COPPER ONLY, SCREW WITH PRESSURE PLATE, 35MM DIN RAIL OR PANEL MOUNT.
Modelo: RM25030-1SRFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 4
Precio (no incluye IVA):
$25.00USD
Atributos del producto
| Brand | Bussmann |
|---|---|
| Item | Fuse block |
| Modular | Yes |
| Blown Fuse Indicator | No |
| Multi-Wire | No |
| Accepts Fuse Class | R |
| Amperage Rating | 30A |
|---|---|
| Voltage Rating | 250V |
| Number of Poles | 1 |
| Conductor Size | 18-10 AWG copper only |
| Conductor Connection Type | Screw with pressure plate |
| SCCR Rating | 200kA SCCR |
| Fuse Connection Type | Clip with reinforced spring |
| Mounting | 35mm DIN rail or panel |
| Additional Information | Covers sold separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
