PBC SIMPLICITY SERIES SINGLE PILLOW BLOC
$147.00USD
Precio no incluye IVAPBC SIMPLICITY SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, PLAIN BEARING, 2.63IN OVERALL LENGTH, PTFE, 1IN INSIDE DIAMETER, ALUMINUM HOUSING, 0.0015IN RUNNING CLEARANCE. FOR USE WITH 1IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: PN16CFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 5
Precio (no incluye IVA):
$147.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Single pillow block |
| Series | Simplicity |
| Block Type | Open type |
| Overall Length | 2.63in |
| Bearing Type | Plain bearing |
| Bearing Material | PTFE |
|---|---|
| Housing Fit | Self-aligning |
| Inside Diameter | 1in |
| Housing Material | Aluminum |
| Running Clearance | 0.0015in |
| For Use With | 1in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
