PBC IPP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL
$93.00USD
Precio no incluye IVAPBC IPP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL BALL RECIRCULATING BEARING, 1.75IN OVERALL LENGTH, STEEL, 5/8IN INSIDE DIAMETER, ALUMINUM HOUSING. FOR USE WITH 5/8IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: IPPN10GFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 8
Precio (no incluye IVA):
$93.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Single pillow block |
| Series | IPP |
| Block Type | Open type |
| Overall Length | 1.75in |
| Bearing Type | Full ball recirculating bearing |
| Bearing Material | Steel |
|---|---|
| Housing Fit | Self-aligning |
| Inside Diameter | 5/8in |
| Housing Material | Aluminum |
| For Use With | 5/8in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
