PBC IP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL
$110.00USD
Precio no incluye IVAPBC IP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL BALL RECIRCULATING BEARING, 2.81IN OVERALL LENGTH, STEEL, 1IN INSIDE DIAMETER, ALUMINUM HOUSING. FOR USE WITH 1IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: IPP16GFecha Entrega:
Viernes, 29 de Mayo de 2026
Unidades Por Llegar: 4
Precio (no incluye IVA):
$110.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Single pillow block |
| Series | IP |
| Block Type | Closed type |
| Overall Length | 2.81in |
| Bearing Type | Full ball recirculating bearing |
| Bearing Material | Steel |
|---|---|
| Housing Fit | Self-aligning |
| Inside Diameter | 1in |
| Housing Material | Aluminum |
| For Use With | 1in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
