PBC IP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL
$33.00USD
Precio no incluye IVAPBC IP SERIES SINGLE PILLOW BLOCK, FULL BALL RECIRCULATING BEARING, 1.19IN OVERALL LENGTH, STEEL, 1/4IN INSIDE DIAMETER, ALUMINUM HOUSING. FOR USE WITH 1/4IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: IPP04GFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 12
Precio (no incluye IVA):
$33.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Single pillow block |
| Series | IP |
| Block Type | Closed type |
| Overall Length | 1.19in |
| Bearing Type | Full ball recirculating bearing |
| Bearing Material | Steel |
|---|---|
| Housing Fit | Self-aligning |
| Inside Diameter | 1/4in |
| Housing Material | Aluminum |
| For Use With | 1/4in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
