PBC IP SERIES CLOSED FULL BALL RECIRCULA
$20.00USD
Precio no incluye IVAPBC IP SERIES CLOSED FULL BALL RECIRCULATING BEARING, STEEL, 3/8IN INSIDE DIAMETER, 5/8IN OUTSIDE DIAMETER, 7/8IN OVERALL LENGTH. FOR USE WITH 3/8IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: IP06GFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 23
Precio (no incluye IVA):
$20.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Full ball recirculating bearing |
| Series | IP |
| Bearing Type | Closed |
| Bearing Material | Steel |
| Bearing Inside Diameter | 3/8in |
| Bearing Outside Diameter | 5/8in |
|---|---|
| Overall Length | 7/8in |
| Flanged | No |
| For Use With | 3/8in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
