INTEGRA PREMIUM SERIES ENCLOSURE, NEMA 1
$108.00USD
Precio no incluye IVAINTEGRA PREMIUM SERIES ENCLOSURE, NEMA 1/2/3/3R/3S/4/4X/6/6P/12/13, 8 X 6 X 4IN (HXWXD), WALL MOUNT, POLYCARBONATE, LIGHT GRAY, GLOSS FINISH, CLEAR POLYCARBONATE HINGED SCREW COVER.
Modelo: H8064HCF-6P-P10Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 5
Precio (no incluye IVA):
$108.00USD
Atributos del producto
| Brand | Integra |
|---|---|
| Item | Enclosure |
| Series | Premium |
| Subpanel | Purchase subpanel separately |
| Slope Top | No |
| NEMA Rating | 1/2/3/3R/3S/4/4X/6/6P/12/13 |
| IP Rating | IP68 |
|---|---|
| Nominal Enclosure Dimensions | 8 x 6 x 4in (HxWxD) |
| Enclosure Height | 8.44in |
| Enclosure Width | 6.44in |
| Enclosure Depth | 4.71in |
| Mounting | Wall |
| Integral Mounting Flange | No |
| Dual Access | No |
| Knockouts | No |
| Material | Polycarbonate |
| Color | Light gray |
| Finish | Gloss |
| Cover Type | Clear polycarbonate hinged screw cover |
| Padlockable | No |
| Keylocking | No |
| Includes | (2) mounting flanges |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
