PBC SIMPLICITY SERIES CLOSED PLAIN BEARI
$30.00USD
Precio no incluye IVAPBC SIMPLICITY SERIES CLOSED PLAIN BEARING, PTFE, 3/4IN INSIDE DIAMETER, 1-1/4IN OUTSIDE DIAMETER, 1-5/8IN OVERALL LENGTH, 0.0015IN RUNNING CLEARANCE. FOR USE WITH 3/4IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: FLC12Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 11
Precio (no incluye IVA):
$30.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Plain bearing |
| Series | Simplicity |
| Bearing Type | Closed |
| Bearing Material | PTFE |
| Bearing Inside Diameter | 3/4in |
| Bearing Outside Diameter | 1-1/4in |
|---|---|
| Overall Length | 1-5/8in |
| Flanged | No |
| Running Clearance | 0.0015in |
| For Use With | 3/4in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
