PBC SIMPLICITY SERIES CLOSED PLAIN BEARI
$26.00USD
Precio no incluye IVAPBC SIMPLICITY SERIES CLOSED PLAIN BEARING, PTFE, 1/2IN INSIDE DIAMETER, 7/8IN OUTSIDE DIAMETER, 1-1/4IN OVERALL LENGTH, 0.0005IN RUNNING CLEARANCE. FOR USE WITH 1/2IN DIAMETER PBC SHAFTS.
Modelo: FL08Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 11
Precio (no incluye IVA):
$26.00USD
Atributos del producto
| Brand | PBC |
|---|---|
| Item | Plain bearing |
| Series | Simplicity |
| Bearing Type | Closed |
| Bearing Material | PTFE |
| Bearing Inside Diameter | 1/2in |
| Bearing Outside Diameter | 7/8in |
|---|---|
| Overall Length | 1-1/4in |
| Flanged | No |
| Running Clearance | 0.0005in |
| For Use With | 1/2in diameter PBC shafts |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
