FANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MO
$574.00USD
Precio no incluye IVAFANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 135 CFM, 24 VDC OPERATING VOLTAGE, G4 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 3R, SAFE FOR OUTDOOR USE, 8.78 X 8.78IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 9005 BLACK.
Modelo: FF15D24NF53Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 8
Precio (no incluye IVA):
$574.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fandis |
|---|---|
| Series | Virdis series |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G4 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 135 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 91 CFM |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Power Consumption | 31W |
| Current Draw | 1.30A |
| Electrical Connection | Screwless terminal block |
| Maximum Static Pressure | 150Pa |
| Operating Temperature | 14 to 131 deg F |
| Average Noise Level | 59 dbA |
| NEMA Rating | 3R |
| Application | Safe for outdoor use |
| IP Rating | IP55 |
| Enclosure Cutout | 8.78 x 8.78in |
| Color | RAL 9005 black |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
