FANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MO
$207.00USD
Precio no incluye IVAFANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 65 CFM, 115 VAC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 6.97 X 6.97IN ENCLOSURE CUTOUT, ANSI 61 GRAY.
Modelo: FF13PA115ZFFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 12
Precio (no incluye IVA):
$207.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fandis |
|---|---|
| Series | Virdis series |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 65 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 44 CFM |
| Operating Voltage | 115 VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Consumption | 19W |
| Current Draw | 202 mA |
| Electrical Connection | Screwless terminal block |
| Maximum Static Pressure | 60Pa |
| Operating Temperature | 14 to 131 deg F |
| Average Noise Level | 49 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 6.97 x 6.97in |
| Color | ANSI 61 gray |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Refer to technical specifications for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
