FANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MO
$140.00USD
Precio no incluye IVAFANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 29 CFM, 230 VAC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 4.88 X 4.88IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: FF12A230UFFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 17
Precio (no incluye IVA):
$140.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fandis |
|---|---|
| Series | Virdis series |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 29 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 20 CFM |
| Operating Voltage | 230 VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Consumption | 17W |
| Current Draw | 100 mA |
| Electrical Connection | Screwless terminal block |
| Maximum Static Pressure | 62Pa |
| Operating Temperature | 14 to 131 deg F |
| Average Noise Level | 49 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 4.88 x 4.88in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Refer to technical specifications for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
