FANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MO
$257.00USD
Precio no incluye IVAFANDIS VIRDIS SERIES INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 23 CFM, 115 VAC OPERATING VOLTAGE, G4 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 3R, SAFE FOR OUTDOOR USE, 4.92 X 4.92IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 9005 BLACK.
Modelo: FF12A115NF53Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 27
Precio (no incluye IVA):
$257.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fandis |
|---|---|
| Series | Virdis series |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G4 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 23 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 15 CFM |
| Operating Voltage | 115 VAC |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Power Consumption | 16W |
| Current Draw | 180 mA |
| Electrical Connection | Screwless terminal block |
| Maximum Static Pressure | 51Pa |
| Operating Temperature | 14 to 131 deg F |
| Average Noise Level | 49 dBA |
| NEMA Rating | 3R |
| Application | Safe for outdoor use |
| IP Rating | IP55 |
| Enclosure Cutout | 4.92 x 4.92in |
| Color | RAL 9005 black |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Refer to technical specifications for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
