EATON PHOTOELECTRIC SENSOR, TUBULAR, THR
$356.00USD
Precio no incluye IVAEATON PHOTOELECTRIC SENSOR, TUBULAR, THREADED, 303 STAINLESS STEEL HOUSING, THROUGH-BEAM EMITTER, VISIBLE RED LIGHT EMISSION, 250M SENSING DISTANCE, 15-30 VDC/20-132 VAC OPERATING VOLTAGE, 2-WIRE, 4-PIN AC MICRO 1/2IN-20 UNF THREAD.
Modelo: E58-30TS250-GAPFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 18
Precio (no incluye IVA):
$356.00USD
Atributos del producto
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Item | Photoelectric sensor |
| Shape | Tubular |
| Barrel Type | Threaded |
| Housing Size | 30mm diameter X 89mm body |
| IP Rating | IP69 |
| Application | For harsh duty / food and beverage applications |
|---|---|
| Housing Material | 303 stainless steel |
| Sensing Method | Through-beam emitter |
| Operating Voltage | 15-30 VDC/20-132 VAC |
| Number of Wires | 2 |
| Sensing Distance | 250m |
| Light emission | Visible red |
| IO-Link Compatible | No |
| Cable Length | 7in |
| Jacket Material | PVC |
| Connection | 4-pin AC micro 1/2in-20 UNF thread |
| Includes | Mounting hardware |
| Additional Information | Purchase cable separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
