AUTOMATIONDIRECT PHOTOELECTRIC SENSOR, T
$102.00USD
Precio no incluye IVAAUTOMATIONDIRECT PHOTOELECTRIC SENSOR, TUBULAR, THREADED, POLARIZED RETROREFLECTIVE, VISIBLE RED LIGHT EMISSION, 2M SENSING DISTANCE, SELECTABLE LIGHT-ON/DARK-ON, NPN, TEACH-IN BUTTON, 4-WIRE, 4-PIN M12 QUICK-DISCONNECT.
Modelo: DMP-0N-1HFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 8
Precio (no incluye IVA):
$102.00USD
Atributos del producto
| Item | Photoelectric sensor |
|---|---|
| Shape | Tubular |
| Barrel Type | Threaded |
| Housing Size | 12mm |
| IP Rating | IP67 |
| Housing Material | Metal |
| Sensing Method | Polarized retroreflective |
|---|---|
| Operating Voltage | 10-30 VDC |
| Number of Wires | 4 |
| Switching Output | NPN |
| Sensing Distance | 2m |
| Sensitivity | Adjustable with teach-in button |
| Operation Mode | Selectable light-on/dark-on |
| Switching Frequency | 400 Hz |
| Light emission | Visible red |
| Connection | 4-pin M12 quick-disconnect |
| Includes | Mounting hardware |
| Additional Information | Purchase cable separately |
| DataSheet | https |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
