SUREMOTION DRIVE COUPLING HUB, JAW TYPE,
$39.00USD
Precio no incluye IVASUREMOTION DRIVE COUPLING HUB, JAW TYPE, ALUMINUM ALLOY, CLAMP, SIZE 40, 14MM BORE. FOR USE WITH DC-JS40 SERIES POLYURETHANE SPIDERS.
Modelo: DC-JAC40-14MFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 5
Precio (no incluye IVA):
$39.00USD
Atributos del producto
| Brand | SureMotion |
|---|---|
| Item | Drive coupling hub |
| Coupling Type | Jaw type |
| Material | Aluminum alloy |
| Torque Rating | 17N-m |
| Maximum Angular Misalignment | 1.2 degrees |
| Maximum Parallel Misalignment | 0.2mm |
|---|---|
| Maximum RPM | 11200 |
| Attachment Style | Clamp |
| Coupling Size | 40 |
| Bore Diameter | 14mm |
| Outside Diameter | 40mm |
| For Use With | DC-JS40 series polyurethane spiders |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
