SUREMOTION DRIVE COUPLING HUB, JAW TYPE,
$34.00USD
Precio no incluye IVASUREMOTION DRIVE COUPLING HUB, JAW TYPE, ALUMINUM ALLOY, CLAMP, SIZE 30, 10MM BORE. FOR USE WITH DC-JS30 SERIES POLYURETHANE SPIDERS.
Modelo: DC-JAC30-10MFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 6
Precio (no incluye IVA):
$34.00USD
Atributos del producto
| Brand | SureMotion |
|---|---|
| Item | Drive coupling hub |
| Coupling Type | Jaw type |
| Material | Aluminum alloy |
| Torque Rating | 12.5N-m |
| Maximum Angular Misalignment | 1.0 degrees |
| Maximum Parallel Misalignment | 0.05mm |
|---|---|
| Maximum RPM | 12720 |
| Attachment Style | Clamp |
| Coupling Size | 30 |
| Bore Diameter | 10mm |
| Outside Diameter | 30mm |
| For Use With | DC-JS30 series polyurethane spiders |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
