AUTOMATIONDIRECT PHOTOELECTRIC SENSOR, R
$92.00USD
Precio no incluye IVAAUTOMATIONDIRECT PHOTOELECTRIC SENSOR, RECTANGULAR, PLASTIC HOUSING, THROUGH-BEAM RECEIVER, 6M SENSING DISTANCE, 10-36 VDC OPERATING VOLTAGE, DARK-ON, PNP, 3-WIRE, 3-PIN M8 QUICK-DISCONNECT.
Modelo: CXR-AP-1FFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 25
Precio (no incluye IVA):
$92.00USD
Atributos del producto
| Item | Photoelectric sensor |
|---|---|
| Shape | Rectangular |
| Housing Size | 30 x 15 x 30mm |
| IP Rating | IP65 |
| Housing Material | Plastic |
| Sensing Method | Through-beam receiver |
| Operating Voltage | 10-36 VDC |
|---|---|
| Number of Wires | 3 |
| Switching Output | PNP |
| Sensing Distance | 6m |
| Sensitivity | Adjustable |
| Operation Mode | Dark-on |
| Switching Frequency | 1 kHz |
| Connection | 3-pin M8 quick-disconnect |
| Additional Information | Purchase cable separately |
| DataSheet | https |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
