EATON DOOR INTERLOCKING SAFETY HANDLE KI
$658.00USD
Precio no incluye IVAEATON DOOR INTERLOCKING SAFETY HANDLE KIT, PISTOL, 6IN. FOR USE WITH AUTOMATIONDIRECT (EATON) MCCBS WHEN MOUNTED IN AN SDN12 SERIES ENCLOSURE. MOUNTING HARDWARE INCLUDED.
Modelo: C361KJ6Este producto incluye
Envío gratis
* Aplican restricciones
Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 4
Precio (no incluye IVA):
$658.00USD
Atributos del producto
| Brand | Eaton |
|---|---|
| Item | Safety handle kit |
| Handle Type | Door interlocking |
| Handle Style | Pistol |
| Size | 6in |
| Defeatable | No |
| Test Function | No |
|---|---|
| For Use With | 3P series MCCBs when mounted in an SDN12 series enclosure |
| Includes | Mounting hardware |
| Kit Includes | Handle and all mounting hardware needed for enclosures up to 36in tall |
| Application | For enclosures taller than 36in that require 3-point latching |
| Additional Information | For taller enclosures requiring a 3 point latch, purchase C36KR roller kit (sold separately) |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
