FUJI ELECTRIC MANUAL MOTOR PROTECTOR, RO
$116.00USD
Precio no incluye IVAFUJI ELECTRIC MANUAL MOTOR PROTECTOR, ROTARY, 1.6A, THERMAL OVERLOAD, 1.0-1.6A ADJUSTABLE, 20.8A INSTANTANEOUS TRIP RATING, OPEN, 45MM FRAME.
Modelo: BM3RHB-1P6Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 23
Precio (no incluye IVA):
$116.00USD
Atributos del producto
| Brand | Fuji Electric |
|---|---|
| Item | Manual motor starter |
| Actuator Type | Rotary actuator |
| Relay Type | Thermal |
| Full Load Amperage Range | 1-1.6A adjustable |
| Instantaneous Trip Rating | 20.8A |
| Trip Class | Trip Class 10 |
|---|---|
| Operation Type | Bi-metallic |
| Phase Loss Sensitive | Yes |
| Frame | 45mm |
| Additional Information | For UL Type E listing, terminal cover BZ0TCRE and Short Circuit Alarm contact block BZ0TKUAB must be added to the MMS. Suitable as a motor disconnect |
| DataSheet | https |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
