DUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRIP, ACCE
$31.00USD
Precio no incluye IVADUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRIP, ACCEPTS CABLE DIAMETER SIZE 0.97 TO 1.25IN, 1-1/4IN NPS MALE THREAD FITTING, GALVANIZED STEEL MESH, 9IN LENGTH, INDOOR APPLICATIONS ONLY. STEEL LOCKNUT AND INSULATING BUSHING INCLUDED.
Modelo: BDSR97Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 7
Precio (no incluye IVA):
$31.00USD
Atributos del producto
| Item | Dust-tight strain relief cord grip |
|---|---|
| Low Tension | No |
| Cable Diameter Size | 0.97 to 1.25in |
| Thread Size | 1-1/4in NPS male thread fitting |
| Mesh Material | Galvanized steel |
| Mesh Length | 9in |
| Environmental Requirements | Indoor applications only |
|---|---|
| Includes | Steel locknut and insulating bushing |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
