BRYANT DUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRI
$19.00USD
Precio no incluye IVABRYANT DUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRIP, ACCEPTS CABLE DIAMETER SIZE 0.43 TO 0.54IN, 1/2IN NPS MALE THREAD FITTING, GALVANIZED STEEL MESH, 4-3/4IN LENGTH, INDOOR APPLICATIONS ONLY. STEEL LOCKNUT AND INSULATING BUSHING INCLUDED.
Modelo: BDSR43Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 128
Precio (no incluye IVA):
$19.00USD
Atributos del producto
| Brand | Bryant |
|---|---|
| Item | Dust-tight strain relief cord grip |
| Low Tension | No |
| Cable Diameter Size | 0.43 to 0.54in |
| Thread Size | 1/2in NPS male thread fitting |
| Mesh Material | Galvanized steel |
| Mesh Length | 4-3/4in |
|---|---|
| Environmental Requirements | Indoor applications only |
| Includes | Steel locknut and insulating bushing |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
