DUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRIP, ACCE
$59.00USD
Precio no incluye IVADUST-TIGHT STRAIN RELIEF CORD GRIP, ACCEPTS CABLE DIAMETER SIZE 1.5 TO 1.7IN, 2IN NPT MALE THREAD FITTING, GALVANIZED STEEL MESH, 13-1/4IN LENGTH, INDOOR APPLICATIONS ONLY. STEEL LOCKNUT AND INSULATING BUSHING INCLUDED.
Modelo: BDSR150Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 20
Precio (no incluye IVA):
$59.00USD
Atributos del producto
| Item | Dust-tight strain relief cord grip |
|---|---|
| Low Tension | No |
| Cable Diameter Size | 1.5 to 1.7in |
| Thread Size | 2in NPT male thread fitting |
| Mesh Material | Galvanized steel |
| Mesh Length | 13-1/4in |
| Environmental Requirements | Indoor applications only |
|---|---|
| Includes | Steel locknut and insulating bushing |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
