BUSSMANN MODULAR FUSE BLOCK, ACCEPTS CC
$143.00USD
Precio no incluye IVABUSSMANN MODULAR FUSE BLOCK, ACCEPTS CC FUSES, 30A, 600V, 2-POLE, 18-10 AWG COPPER ONLY, PRESSURE PLATE WITH QUICK-CONNECT TERMINALS, 35MM DIN RAIL OR PANEL MOUNT. PACKAGE OF 5.
Modelo: BCM603-2PQFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 10
Precio (no incluye IVA):
$143.00USD
Atributos del producto
| Brand | Bussmann |
|---|---|
| Item | Fuse block |
| Modular | Yes |
| Blown Fuse Indicator | No |
| Multi-Wire | No |
| Accepts Fuse Class | CC |
| Amperage Rating | 30A |
|---|---|
| Voltage Rating | 600V |
| Number of Poles | 2 |
| Conductor Size | 18-10 AWG copper only |
| Conductor Connection Type | Pressure plate with quick-connect terminals |
| SCCR Rating | 200kA SCCR |
| Fuse Connection Type | Clip with reinforced spring |
| Mounting | 35mm DIN rail or panel |
| Quantity per Pack | 5 |
| Additional Information | Covers sold separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
