SUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINU
$35.00USD
Precio no incluye IVASUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINUM, 0.08IN MXL PITCH, 60 TOOTH, 1.528IN PITCH DIAMETER, 1/4IN BORE, HUB WITH FLANGES. FOR USE WITH 1/4IN WIDE BELT.
Modelo: A60-MXL025-B0250Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 27
Precio (no incluye IVA):
$35.00USD
Atributos del producto
| Brand | Sung-Il Machinery |
|---|---|
| Item | Timing pulley |
| Material | Aluminum |
| Pitch | 0.08in MXL |
| Number of Teeth | 60 |
| Pitch Diameter | 1.528in |
| Bore Diameter | 1/4in |
|---|---|
| Maximum Allowable Bore | 5/8in |
| Pulley Type | Hub with flanges |
| Mounting Type | Smooth bore with set screws |
| For Use With | 1/4in wide belt |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
