SUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINU
$84.00USD
Precio no incluye IVASUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINUM, 5MM 5M PITCH, 32 TOOTH, 2.005IN PITCH DIAMETER, 7/8IN BORE, HUB WITH FLANGES. FOR USE WITH 15MM WIDE BELT.
Modelo: A32-5M15-SS-0875Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 13
Precio (no incluye IVA):
$84.00USD
Atributos del producto
| Brand | Sung-Il Machinery |
|---|---|
| Item | Timing pulley |
| Material | Aluminum |
| Pitch | 5mm 5M |
| Number of Teeth | 32 |
| Pitch Diameter | 2.005in |
| Bore Diameter | 7/8in |
|---|---|
| Maximum Allowable Bore | 1-1/8in |
| Pulley Type | Hub with flanges |
| Mounting Type | Smooth bore with set screws |
| For Use With | 15mm wide belt |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
