SUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINU
$77.00USD
Precio no incluye IVASUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINUM, 3/8IN L PITCH, 21 TOOTH, 2.507IN PITCH DIAMETER, 3/4IN BORE, NO HUB WITH FLANGES. FOR USE WITH 1/2IN WIDE BELT. QD BUSHING INCLUDED.
Modelo: A21-L050-SPBO-0750Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 15
Precio (no incluye IVA):
$77.00USD
Atributos del producto
| Brand | Sung-Il Machinery |
|---|---|
| Item | Timing pulley |
| Material | Aluminum |
| Pitch | 3/8in L |
| Number of Teeth | 21 |
| Pitch Diameter | 2.507in |
| Bore Diameter | 3/4in |
|---|---|
| Pulley Type | No hub with flanges |
| Mounting Type | QD style bushing |
| For Use With | 1/2in wide belt |
| Includes | QD bushing |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
