SUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINU
$78.00USD
Precio no incluye IVASUNG-IL MACHINERY TIMING PULLEY, ALUMINUM, 3/8IN L PITCH, 18 TOOTH, 2.149IN PITCH DIAMETER, 1/2IN BORE, NO HUB WITH FLANGES. FOR USE WITH 1IN WIDE BELT. QD BUSHING INCLUDED.
Modelo: A18-L100-SPBO-0500Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 7
Precio (no incluye IVA):
$78.00USD
Atributos del producto
| Brand | Sung-Il Machinery |
|---|---|
| Item | Timing pulley |
| Material | Aluminum |
| Pitch | 3/8in L |
| Number of Teeth | 18 |
| Pitch Diameter | 2.149in |
| Bore Diameter | 1/2in |
|---|---|
| Pulley Type | No hub with flanges |
| Mounting Type | QD style bushing |
| For Use With | 1in wide belt |
| Includes | QD bushing |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
