GAM HELICAL PINION, MODULE 2, 30 TOOTH,
$647.00USD
Precio no incluye IVAGAM HELICAL PINION, MODULE 2, 30 TOOTH, KEYED SHAFT MOUNT. FOR USE WITH SUREGEAR PGA120 AND PGB120 SERIES GEARBOXES.
Modelo: 84010005Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 4
Precio (no incluye IVA):
$647.00USD
Atributos del producto
| Brand | GAM |
|---|---|
| Item | Pinion |
| Tooth Profile | Helical |
| Pressure Angle | 20 degrees |
| Module | 2 |
| Pitch Diameter | 63.66mm |
| Number of Teeth | 30 |
|---|---|
| Travel per Rotation | 200mm |
| Maximum Force Feed | 15.02 kN |
| Mounting | Keyed shaft |
| Mounting Distance | 53.83mm |
| Material | 4140 carbon steel |
| Hardness | 55 - 60 HRC |
| Finish | Ra 0.8 |
| Precision Grade | ISO Q06 |
| For Use With | SureGear PGA120 and PGB120 series gearboxes |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
