TRUMETER ELECTROMECHANICAL HOUR METER, 3
$32.00USD
Precio no incluye IVATRUMETER ELECTROMECHANICAL HOUR METER, 3.6MM 6-DIGIT ANALOG, 90-264 VAC INPUT, RECTANGULAR 2-HOLE MOUNT, 1/4IN (6.4MM) SPADE TERMINALS.
Modelo: 722-0001Fecha Entrega:
Martes, 04 de Agosto de 2026
Unidades Por Llegar: 98
Precio (no incluye IVA):
$32.00USD
Atributos del producto
| Brand | Trumeter |
|---|---|
| Item | Hour meter |
| Counter Type | Electromechanical |
| Count Direction | Up |
| Display Type | Analog |
| Display Size | 3.6mm 6-digit |
| Display Units | Hours and tenths |
|---|---|
| Input | 90-264 VAC |
| Operating Voltage | 90-264 VAC |
| Mounting | Panel |
| Mounting Type | Rectangular 2-hole mount |
| Mounting Hole Size | 1.45 x 0.95in |
| Connector Type | 1/4in (6.4mm) spade terminals |
| Additional Information | NEMA 4/4X compliant from the front when using the optional gasket |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
