NITRA PNEUMATIC BONDED COILED TUBING, ET
$30.00USD
Precio no incluye IVANITRA PNEUMATIC BONDED COILED TUBING, ETHER-BASED POLYURETHANE, BLACK AND CLEAR BLUE, DOUBLE 3/8IN OUTSIDE DIAMETER, 0.250IN INSIDE DIAMETER, 20 COILS, 6.7FT (2.04M) WORKING LENGTH.
Modelo: 2PU38C20Fecha Entrega:
Jueves, 11 de Junio de 2026
Unidades Por Llegar: 26
Precio (no incluye IVA):
$30.00USD
Atributos del producto
| Brand | NITRA |
|---|---|
| Item | Pneumatic Bonded coiled tubing |
| Material | Ether-based polyurethane |
| Color | Black and clear blue |
| Outside Diameter | Double 3/8in |
| Inside Diameter | 0.250in |
| Number of Coils | 20 |
|---|---|
| Working Length | 6.7ft (2.04m) working length |
| Operating Pressure | 150 psi |
| Operating Temperature | -40 to +160 deg F |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
