NITRA PNEUMATIC COILED TUBING, ETHER-BAS
$30.00USD
Precio no incluye IVANITRA PNEUMATIC COILED TUBING, ETHER-BASED POLYURETHANE, CLEAR BLUE, 5/16IN (8MM) OUTSIDE DIAMETER, 5MM INSIDE DIAMETER, 40 COILS, 8.8FT (2.68M) WORKING LENGTH.
Modelo: 1PU08MC40Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 6
Precio (no incluye IVA):
$30.00USD
Atributos del producto
| Brand | NITRA |
|---|---|
| Item | Pneumatic Coiled tubing |
| Material | Ether-based polyurethane |
| Color | Clear blue |
| Outside Diameter | 5/16in (8mm) |
| Inside Diameter | 5mm |
| Number of Coils | 40 |
|---|---|
| Working Length | 8.8ft (2.68m) working length |
| Operating Pressure | 175 psi |
| Operating Temperature | -40 to +160 deg F |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
