STEGO ENCLOSURE HEATER, AXIAL FAN, 500W
$332.00USD
Precio no incluye IVASTEGO ENCLOSURE HEATER, AXIAL FAN, 500W HEATING CAPACITY, HIGH PERFORMANCE CARTRIDGE HEATING ELEMENT, 120 VAC OPERATING VOLTAGE, 50/60 HZ, 35MM DIN RAIL MOUNT.
Modelo: 030849-00Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 8
Precio (no incluye IVA):
$332.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Item | Enclosure heater |
| IP Rating | IP20 |
| Fan Type | Axial |
| Heating Capacity | 500W |
| Heating Element | High performance cartridge |
| Operating Voltage | 120 VAC |
|---|---|
| Hertz | 50/60 Hz |
| Connection | 2-pole dual pressure clamp for 14 AWG max solid or 16 AWG max stranded wire |
| Mounting | 35mm DIN rail |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
