STEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, S
$313.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, SIDE MOUNT, 158 CFM, 24 VDC OPERATING VOLTAGE, WITH AIR FLAPS, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 6.93 X 6.93IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018822-00Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 24
Precio (no incluye IVA):
$313.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan Plus FPO |
| Airflow Direction | Exhaust |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | Yes |
| Free Airflow | 158 CFM |
|---|---|
| Airflow with Grill and Filter(s) | 83 CFM |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Power Consumption | 12W |
| Current Draw | 500 mA |
| Electrical Connection | 3-pole clamp for AWG 14 wire, 7.1 in-lb maximum clamping torque |
| Maximum Static Pressure | 138Pa |
| Operating Temperature Min/Max | -13F/158F |
| Average Noise Level | 63 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 6.93 x 6.93in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase intake grille separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
