STEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, S
$203.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, SIDE MOUNT, 106 CFM, 230 VAC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 6.93 X 6.93IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018820-40Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 12
Precio (no incluye IVA):
$203.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan Plus FPO |
| Airflow Direction | Exhaust |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 106 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 71 CFM |
| Operating Voltage | 230 VAC |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Consumption | 45W |
| Current Draw | 196 mA |
| Electrical Connection | 3-pole clamp for AWG 14 wire, 7.1 in-lb maximum clamping torque |
| Maximum Static Pressure | 121Pa |
| Operating Temperature Min/Max | -13F/158F |
| Average Noise Level | 53 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 6.93 x 6.93in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase intake grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Contact manufacturer for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
