STEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, S
$118.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN PLUS FPO EXHAUST FAN, SIDE MOUNT, 39 CFM, 115 VAC OPERATING VOLTAGE, G3 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 4.88 X 4.88IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018819-40Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 15
Precio (no incluye IVA):
$118.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan Plus FPO |
| Airflow Direction | Exhaust |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G3 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 39 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 28 CFM |
| Operating Voltage | 115 VAC |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Consumption | 18W |
| Current Draw | 157 mA |
| Electrical Connection | (2) AWG 22 x 11.8in long wires |
| Maximum Static Pressure | 70Pa |
| Operating Temperature Min/Max | -4F/158F |
| Average Noise Level | 42 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 |
| Enclosure Cutout | 4.88 x 4.88in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase intake grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Contact manufacturer for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
