STEGO FILTER FAN INTAKE FAN, SIDE MOUNT,
$216.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 14 CFM, 115 VAC OPERATING VOLTAGE, M5 (MEDIUM) FILTER MAT, NEMA 12, SAFE FOR OUTDOOR USE, 4.92 X 4.92IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018210-02Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 11
Precio (no incluye IVA):
$216.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | M5 (medium) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 14 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 7.1 CFM |
| Operating Voltage | 115 VAC |
| Frequency | 60 Hz |
| Power Consumption | 15W |
| Current Draw | 180 mA |
| Electrical Connection | (2) AWG 14 x 4in long wires with cage clamps |
| Maximum Static Pressure | 54Pa |
| Operating Temperature Min/Max | 14F/158F |
| Average Noise Level | 40 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Safe for outdoor use |
| IP Rating | IP55 |
| Enclosure Cutout | 4.92 x 4.92in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Weather-proof UV-resistant hood and optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately. Fan will also safely operate at 50Hz, but with reduced airflow. Contact manufacturer for 50Hz performance data |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
