STEGO FILTER FAN INTAKE FAN, SIDE MOUNT,
$183.00USD
Precio no incluye IVASTEGO FILTER FAN INTAKE FAN, SIDE MOUNT, 60 CFM, 24 VDC OPERATING VOLTAGE, G4 (COARSE) FILTER MAT, NEMA 12, INDOOR USE ONLY, 6.93 X 6.93IN ENCLOSURE CUTOUT, RAL 7035 LIGHT GRAY.
Modelo: 018020-02Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 8
Precio (no incluye IVA):
$183.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Series | Filter Fan |
| Airflow Direction | Intake |
| Item | Fan |
| Mounting | Side |
| With Air Flaps | No |
| Filter Media | G4 (coarse) filter mat |
|---|---|
| Free Airflow | 60 CFM |
| Airflow with Grill and Filter(s) | 40 CFM |
| Operating Voltage | 24 VDC |
| Power Consumption | 5W |
| Current Draw | 210 mA |
| Electrical Connection | (2) AWG 14 x 4in long wires with cage clamps |
| Maximum Static Pressure | 23Pa |
| Operating Temperature Min/Max | 14F/158F |
| Average Noise Level | 39 dBA |
| NEMA Rating | 12 |
| Application | Indoor use only |
| IP Rating | IP54 (IP55 with optional M5 filter media) |
| Enclosure Cutout | 6.93 x 6.93in |
| Color | RAL 7035 light gray |
| Includes | Optional mounting screws |
| Additional Information | Purchase exhaust grille separately |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
