STEGO THERMOSTAT, ADJUSTABLE, N.O. (CLOS
$37.00USD
Precio no incluye IVASTEGO THERMOSTAT, ADJUSTABLE, N.O. (CLOSE ON RISE) 0 TO 60 DEG C, 4K SWITCHING DIFFERENTIAL, 35MM DIN RAIL MOUNT, FOR ELECTRICAL ENCLOSURE CLIMATE CONTROL.
Modelo: 011160-00Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 10
Precio (no incluye IVA):
$37.00USD
Atributos del producto
| Brand | Stego |
|---|---|
| Item | Thermostat |
| IP Rating | IP20 |
| Setpoint Type | Adjustable |
| Contact 1 | N.O. (close on rise) 0 to 60 deg C |
| Switching Differential | 4K |
| Switching Tolerance | +/-3K |
|---|---|
| Maximum Switching Capacity | 15A resistive / 2A inductive at 120 VAC, 10A resistive / 2A inductive at 250 VAC, 30W DC |
| Connection | 2-pole terminal for 14 AWG max solid or stranded wire |
| Mounting | 35mm DIN rail |
| Application | For electrical enclosure climate control |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
