PROSENSE TEMPERATURE SENSOR, PT100 RTD,
$212.00USD
Precio no incluye IVAPROSENSE TEMPERATURE SENSOR, PT100 RTD, SANITARY CONNECTION PROBE, 4IN INSERTION LENGTH, 3/8IN REDUCED TO 3/16IN PROBE DIAMETER, STAINLESS STEEL SHEATH, 1-1/2IN SANITARY TRI-CLAMP PROCESS CONNECTION.
Modelo: RTD1-S04-03Fecha Entrega:
Unidades Disponibles: 7
Precio (no incluye IVA):
$212.00USD
Atributos del producto
| Brand | ProSense |
|---|---|
| Item | Temperature sensor |
| Sensor Element | Pt100 RTD |
| Sensor Type | Sanitary connection probe |
| Accuracy | Class A accuracy |
| Insertion Length | 4in |
| Probe Diameter | 3/8in reduced to 3/16in |
|---|---|
| Sheath Material | Stainless steel |
| Process Connection | 1-1/2in sanitary tri-clamp |
| Electrical Connection | White polypropylene screw cover head with terminals |
| Temperature Sensing Range | -58 to 400 deg F |
| DataSheet | https |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
