ACUAMP AC CURRENT SWITCH, SPLIT CORE, 2-
$157.00USD
Precio no incluye IVAACUAMP AC CURRENT SWITCH, SPLIT CORE, 2-12, 12-55, OR 55-200A SELECTABLE SENSING RANGE, 2-200A ADJUSTABLE TRIP POINT, 4-TURN POTENTIOMETER, SOLID STATE SWITCH, N.O., ADJUSTABLE TIME DELAY OUTPUT, 0.15A @ 240 VAC/VDC OUTPUT RATING.
Modelo: ACSX200-AE-SFecha Entrega:
Unidades Disponibles: 24
Precio (no incluye IVA):
$157.00USD
Atributos del producto
| Brand | AcuAMP |
|---|---|
| Item | AC Current switch |
| Body Type | Split core |
| Sensing Range | 2-12, 12-55, or 55-200A selectable |
| Trip Point | 2-200A adjustable |
| Trip Point Adjustment | 4-turn potentiometer |
| Output | Solid state switch, N.O., adjustable time delay |
|---|---|
| Output Rating | 0.15A @ 240 VAC/VDC |
| Operating Voltage | Self powered |
| Mounting | Panel or optional 35mm DIN rail |
| Electrical Connection | Screw terminals |
| UL Rating | UL 508 listed |
| DataSheet | https |
¿Porqué SDI Industrial Store?
Compra rápido, seguro y sencillo
La mejor calidad de servicio
Garantía directa con nosotros
Envíos Gratis en compras mayores a $ 650.00
